Dostosowaliśmy naszą Politykę Prywatności do nowych wymogów rozporządzenia Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych.
Dalsze korzystanie z witryny zakłada, że akceptujesz naszą Politykę Prywatności

5 powodów dla których powinieneś zainwestować w profesjonalne zdjęcia reklamowe

5 powodów dla których powinieneś zainwestować w profesjonalne zdjęcia reklamowe

Posiadanie własnej strony internetowej daje bardzo duże możliwości rozwoju naszej firmy w internecie. Odpowiednio zaplanowana i przygotowana szata graficzna, a także zachęcające do zakupu teksty reklamowe mają sprawić, że odwiedzający ją użytkownicy będą dużo bardziej skłonni skorzystać z oferowanych przez nas produktów czy usług.

Jednak posiadanie nawet najbardziej perfekcyjnie wykonanej strony internetowej może czasem nie wystarczyć. Powód? Wielu zarówno tych nowych jak i tych istniejących na rynku przedsiębiorców nie wie lub nie zdaje sobie sprawy, że posiadanie profesjonalnie wykonanych zdjęć reklamowych może zadecydować o tym, czy z naszej oferty skorzysta potencjalny klient. Sprzedaż w internecie to głównie kuszenie odbiorcy idealnym obrazem. Odwiedzając sklep internetowy mamy bardzo ograniczone możliwości. Nie możemy dotknąć produktu, ocenić jego fakturę lub zwyczajnie poczuć jego smak czy zapach. Dlatego zdjęcia reklamowe obok profesjonalnie wykonanej strony internetowej to kluczowy składnik wizerunku naszej firmy, o którym nie możemy zapomnieć.

Profesjonalna sesja zdjęciowa dla restauracji Dom Smaków - Warszawa

Jeśli zdecydujemy się na zamieszczenie na naszej stronie zdjęć promocyjnych warto skorzystać z usług profesjonalisty. Nigdy nie róbmy ich na własną rękę. Cenimy Twoje dobre chęci, ale mogą one czasem nie wystarczyć. Fotograf reklamowy jakiego wybierzemy zadba o odpowiednią scenerię, tło oraz oświetlenie oferowanych przez Ciebie produktów. Wykonana przez niego sesja zdjęciowa w pełni ukazywać będzie wszystko to co oferujesz. Im lepsze fotografia tym większa szansa, że potencjalny klient skorzysta z oferty Twojej firmy. 

Kupno gotowych zdjęć na popularnych bankach zdjęć nie jest dobrym rozwiązaniem. Może i jest taniej ale czy lepiej? Zamieszczając na swojej stronie tego typu zdjęcia musisz liczyć się z tym, że takie fotografie może mieć każdy, dlatego nie bądź jak inni, wyróżnij się i postaw na unikalność.

Czy drożej znaczy lepiej?

Wielu przypadkach nie, ale fotografia reklamowa jest taką specyficzną branżą, w której zrobienie naprawdę dobrego zdjęcia nie wymaga jedynie naciśnięcia guzika aparatu, ale wielogodzinnej pracy. Każdy produkt przed sfotografowaniem musi zostać odpowiednio oświetlony, wyczyszczony czy ułożony. Jeśli zdjęcia wykonywane są u klienta, często na potrzeby sesji buduje się specjalne studio, aby jak najlepiej uchwycić każdy detal produktu.

Cena gotowej sesji uzależniona jest nie tylko od ilości czasu poświęconego na stworzenie zdjęć, ale również od jakości sprzętu i doświadczenia fotografa. Często wielu klientów nie zdaje sobie z tego sprawy myśląc, że:

„to przecież aparat robi zdjęcia a nie fotograf”.

Nic bardziej mylnego. Wielu przypadkach profesjonalny sprzęt oraz duże doświadczenie fotografa jest kluczowe, aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcie. Klienci bardzo często o tym zapominają.

Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia reklamowe:
 

Budowanie zaufania

Zamieszczenie na stronie profesjonalnych fotografii reklamowych to znak, że traktujesz swój biznes bardzo poważnie. Zamiast kupować gotowe zdjęcia z banków zdjęć, na których widnieją fikcyjni pracownicy czy stanowiska, warto zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową. Pokaż swoim klientom Twój biznes takim jakim jest naprawdę. Dzięki temu będą oni mogli postrzegać Twoja firmę jako solidnego i zaufanego partnera biznesowego.

Zwrócenie uwagi

Profesjonalne zdjęcia reklamowe dla gabinetu stomatologicznego E-Dento - Częstochowa

Zdjęcia reklamowe to jak “wabik na ryby”. Potrafią swoim wyglądem przyciągać nie jednego odbiorcę. Ludzie to w większości wzrokowcy, kupują oczami, dlatego to jak zaprezentujesz swój produkt ma ogromne znaczenie. Ważne, aby fotografia reklamowa była jak najwyższej jakości. Słabe zdjęcia zamiast przyciągnąć uwagę tylko odstraszą potencjalnego klienta.

Rozpoznawalność

Dobre zdjęcie to takie, które pozostanie w naszej pamięci na długo. Wystarczy, że na nie spojrzymy i po chwili jesteśmy sobie w stanie przypomnieć o jaką firmę chodzi. Dlatego jeśli zależy Ci na spektakularnym efekcie zadbaj, aby Twoje zdjęcia właśnie takie były. Takie fotografie z powodzeniem możesz umieścić na drukowanych materiałach reklamowych, takich jak ulotki czy foldery. 

Pozytywne emocje

Jeśli chcesz, aby Twoja firma budziła pozytywne emocje przedstaw ją jak z najlepszej strony. Warto na zdjęciach zaprezentować nie tylko same produkty jakie oferujesz ale również uśmiechniętych pracowników, zdjęcia z imprez firmowych czy biznesowych. Tego typu fotografie śmiało możesz zamieścić w galerii na swojej stronie internetowej. 

Poprawa wizerunku

Profesjonalna sesja biznesowa dla salonu SPA Magia Dotyku - Raszyn

Zdjęcia reklamowe w bardzo dużym stopniu mogą przyczynić się do poprawy naszego wizerunku. Publikując na stronie fotografie nie tylko naszych produktów dajemy jasny sygnał swoim klientom, że nasza firma nie ma nic do ukrycia, a tym samym będą oni dużo bardziej skłonni skorzystać z Twojej oferty.

Wiesz już, że dobra fotografia reklamowa w bardzo dużym stopniu wpływa na rozpoznawalność oraz pozytywny odbiór w internecie. Stanowi nieodzowny element, każdej profesjonalnej strony internetowej. Może przyczynić się nie tylko do poprawy wizerunku Twojej firmy, ale i również wpłynąć na umocnienie więzi z nowymi jak i starymi klientami.